HEMANI VAJ ARGANI MULTIFUNKSIONAL 30ml
  • HEMANI VAJ ARGANI MULTIFUNKSIONAL 30ml
  • HEMANI VAJ ARGANI 30ml

HEMANI VAJ ARGANI MULTIFUNKSIONAL 30ml

HEMANI VAJ ARGANI 30mlVetite rigjeneruese te vajit te Arganit e bejne ate nje prej vajrave me te perdorur ne produktet per kujdesin ndaj lekures, flokeve si edhe per problemeve te ndryshme shendetesore.
Perdoret per:
1. AKNET
2. HIDRATUES
3. TONIK
4. STRIJAT
5. ANTIRRUDHE
6. STRIJAT
7. THONJTE

  • Transport i shpejtë brenda 2-3 Ditëve Transport i shpejtë brenda 2-3 Ditëve
  • Paguaj në Dorëzim Paguaj në Dorëzim
450 Lek
me TVSH
Disponueshmëria Ka Gjendje Sasia:
Jep Oferten Tende

Vaji i nxjerrë nga shtrydhja e frutit të arganit, i pasuruar me vitaminën A, E, dhe me acidin linoleik, është përdorur gjerësisht për trajtime medicinale dhe kozmetike.
Vetitë rigjeneruese të vajit të Arganit e bëjnë atë një prej vajrave më të përdorur në produktet për kujdesin ndaj lëkurës, flokëve si edhe për problemeve të ndryshme shëndetësore.
Dobitë tij janë të shumta, disa prej tyre po i rendisim më poshtë:
1. HIDRATUES • Aplikoni 2-3 pika nga vaji i Arganit çdo mbrëmje për të hidratuar fytyrën tuaj dhe për ta mbajtur atë të butë dhe të freskët.
2. TONIK • Shtoni 3-4 pika nga vaji i Arganit te Toniku i fytyrës tuaj për ta ushqyer atë dhe për të ruajtur elasticitetin e saj.
3. SKRAB • Për të realizuar Skrabin, përzieni disa pika nga vaji i Arganit me sheqerin e kuq, pastaj aplikojeni skrapin në fytyrë duke e masazhuar lehtë atë përreth 5 minuta. Kjo mënyrë ndihmon shumë në largimin e toksinave dhe qelizave të vdekura në lëkurë.
4. AKNET • Përmbajtja e lartë e acidit linoleik te vaji i Arganit ndihmon për të reduktuar inflamacionin e shkaktuar nga puçrrat në fytyrë. Aplikojeni vajin çdo mbrëmje në fytyrë mbasi ta keni pastruar atë.
5. ANTIRRUDHË • Aplikoni 3-4 pika nga vaji i Arganit për të larguar rrudhat dhe spotet e errëta rreth syve
6. STRIJAT • Vaji i Arganit largon strijat nga trupi duke i rikthyer lëkurës elasticitetin. Masazhoni zonën e strijave për çdo ditë me vaj Argani në mënyrë rrethore për rreth 5 min.
7. THONJTË • Lyeni thonjtë tuaj me 3-4 pika nga vaji i Arganit për të patur thonj të fortë dhe të gjatë.

8964000577431
15 Artikuj

Transporti

QyteteTarifaKoha
Tirana 240 Lekë Brenda 48 Orëve
Rrethinat e Tiranës 240 Lekë Brenda 48 Orëve
Durrës 340 Lekë Brenda 2-3 Ditëve
Qytete të Tjera 340 Lekë Brenda 3-4 Ditëve
Kosovë 6 Euro Brenda 5-7 Ditëve

Vlerësime

Shkruani komentin tuaj

Shkruani komentin tuaj

16 produkte të tjera në të njëjtën kategori: