HEMANI VAJ BIMOR JOJOBA 30ml
  • HEMANI VAJ BIMOR JOJOBA 30ml
  • HEMANI VAJ BIMOR JOJOBA 30ml

HEMANI VAJ BIMOR JOJOBA MULTIFUNKSIONAL 30ml

Disa nga dobite e vajit të Jojobes jane:
1. Balancon yndyren e tepert ne lekure 
2. Ndihmon kunder baktereve dhe infeksioneve ne lekure 
3. Parandalon rrudhat 
4. Hidraton lekuren duke e lene te bute si mendafshi
5. Trajton aknet dhe puçrrat ne lekure 
6. Trajton ekzemën dhe psoriazen
7. Perdoret si zbutes natyral per duart dhe kembet.
8. Parandalon zbokthin 
9. Balancon yndyren te floket 
10. Stopon renien e flokeve

  • Transport i shpejtë brenda 2-3 Ditëve Transport i shpejtë brenda 2-3 Ditëve
  • Paguaj në Dorëzim Paguaj në Dorëzim
450 Lek
me TVSH
Disponueshmëria Ka Gjendje Sasia:
Jep Oferten Tende

JOJOBA OIL
Vaji i Jojobës i vetmi vaj i barasvlefshëm me Sebumin. Vaji i Jojobës është i vetmi vaj, i cili ka të njëjtat veti me sebumin. Ky i fundit është një sekrecion vajor, që prodhohet në disa kanale të vogla, që lidhin gjëndrat yndyrore të cilat ndodhen poshtë lëkurës me sipërfaqen e saj dhe mundëson mbajtjen e hidratuar të lëkurës dhe mbrojtjen e saj nga sulmet e faktorëve të jashtëm si: dielli, era, substancat kimike që gjenden në ajër, bakteriet etj. Gjithashtu vaji i Jojobës është shumë i pasur me vitaminën E, B kompleks, minerale dhe për më tepër është i pasur me shumë antioksidantë natyralë që ndihmojnë për të parandaluar radikalet e lira dhe mplakjen e lëkurës. Një karakteristikë tjetër e këtij vaji është përbërja kimike e tij duke e krahasuar me vajrat e tjerë si: (Argani, Avokado etj).
Disa nga dobitë e vajit të Jojobës janë:
1. Balancon yndyrën e tepërt në lëkurë.
2. Ndihmon kundër bakterieve dhe infeksioneve në lëkurë.
3. Parandalon rrudhat. 4. Hidraton lëkurën duke e lënë të butë si mëndafshi.
5. Trajton aknet dhe puçrrat në lëkurë.
6. Trajton ekzemën dhe psoriazën.
7. Përdoret si zbutës natyral për duart dhe këmbët. 8. Parandalon zbokthin.
9. Balancon yndyrën te flokët.
10. Stopon rënien e flokëve, etj.
Te ne vajin e gjeni në formatin 30 ml. Të gjitha produktet e kompanisë HEMANI janë të çertifikuara dhe i nënshtrohen testit laboratorik. Për të siguruar cilësinë më të lartë në nivel botëror, për nxjerrjen e vajrave, HEMANI përdor teknologjinë më të fundit me presim të ftohtë.

8964000577448
15 Artikuj

Transporti

QyteteTarifaKoha
Tirana 240 Lekë Brenda 48 Orëve
Rrethinat e Tiranës 240 Lekë Brenda 48 Orëve
Durrës 340 Lekë Brenda 2-3 Ditëve
Qytete të Tjera 340 Lekë Brenda 3-4 Ditëve
Kosovë 6 Euro Brenda 5-7 Ditëve

Vlerësime

Shkruani komentin tuaj

Shkruani komentin tuaj

16 produkte të tjera në të njëjtën kategori: