KENA NATYRALE NGA MAROKU 100gr
  • KENA NATYRALE NGA MAROKU 100gr

KENA NATYRALE NGA MAROKU 100gr

natural henna

  • Transport i shpejtë brenda 2-3 Ditëve Transport i shpejtë brenda 2-3 Ditëve
  • Paguaj në Dorëzim Paguaj në Dorëzim
450 Lek
me TVSH
Disponueshmëria Ka Gjendje Sasia:
Jep Oferten Tende

KËNAJA është bimë natyrale me fuqi të lartë ngjyruese, e cila është përdorur ndër shekuj nga gratë për lyerjen e flokëve dhe dekorimin e trupit. Ajo është forma më herbale me të cilën ne mund të kujdesemi për flokët për t`i patur ato më të bukur dhe të shëndetshëm. Gratë indiane dhe ato të lindjes së mesme e përdorin rregullisht dhe efektet i kanë mëse të dukshme. Dobitë e kënasë te flokët: 1. Përshpejton zgjatjen e flokëve dhe i trash ato. 2. Largon zbokthin dhe yndyrën në skalp. 3. Ju jep flokëve shkëlqim dhe volum. 4. Stopon rënien e flokëve dhe i forcon ato. Dobi të tjera 1. Shëron plagët, djegiet dhe rigjeneron indet e dëmtuara. 2. Kuron infeksionet dhe mykun e thonjve. 3. Shëron kallot dhe puçrrat. Përdorimi: Vendosim çajin ose ujin të ziejë dhe më pas e përziejmë me pluhurin e kënasë. Kremit të përftuar mund t`i shtojmë edhe pak kos, mjaltë, të verdhë vezë dhe vaj sipas dëshirës për ta bërë përzierjen më të plotë dhe më të butë. Lyhet floku në të gjithë gjatësinë e tij nga rrënja deri te maja. Më pas mbahet në flokë duke e mbuluar me një qese transparente për disa orë, në mënyrë që të lëshojë mirë ngjyrën përmes procesit të oksidimit.

produkti258
12 Artikuj

Transporti

QyteteTarifaKoha
Tirana 240 Lekë Brenda 48 Orëve
Rrethinat e Tiranës 240 Lekë Brenda 48 Orëve
Durrës 340 Lekë Brenda 2-3 Ditëve
Qytete të Tjera 340 Lekë Brenda 3-4 Ditëve
Kosovë 6 Euro Brenda 5-7 Ditëve

Vlerësime

Shkruani komentin tuaj

Shkruani komentin tuaj

16 produkte të tjera në të njëjtën kategori: