VAJ MAKADAMIA 100% PURO 50ml
  • VAJ MAKADAMIA 100% PURO 50ml

VAJ MAKADAMIA 100% PURO HIDRATUES & TONIFIKUES 50ml

Per lekuren vaj makadamia sherben si:
Antirrudhe
Hidratues
Serum per zonen rreth syve
Tonifikues per fytyren dhe trupin 
Pastrues shume i mire i makeup-it
Per floket ai njihet per dobite mbrojtëse, ushqyese dhe rigjeneruese sidomos per ato te demtuar dhe te pajete 
Perdoret edhe si vaj masazhues, sepse pervec vetive ushqyese ka edhe efekt relaksues

  • Transport i shpejtë brenda 2-3 Ditëve Transport i shpejtë brenda 2-3 Ditëve
  • Paguaj në Dorëzim Paguaj në Dorëzim
1 800 Lek
me TVSH
Disponueshmëria Ka Gjendje Sasia:
Jep Oferten Tende

Vaji Macadamia është i një cilësie të lartë, 100% puro dhe i garantuar.
Vaji është nxjerrë nga fruti i mrekullueshëm i Macadamias, i cili ka vlera të larta ushqyese, vitamina dhe minerale. Ai zë një vend të rëndësishëm në domenin e bukurisë për rrezultatet e tij fantastike në trajtimin e lëkurës dhe flokëve. Vaji i Makadamias është i pasur me vitaminat A, B dhe E, të cilat mundësojnë përmirësimin e qarkullimit të gjakut, ushqejnë lëkurën dhe rigjenerojnë flokët dhe lëkurën e dëmtuar. Përmban squalene dhe acid oleik që ndihmojnë në rigjenerimin e qelizave dhe është veçanërisht i dobishëm për lëkurën e thatë ose të ndjeshme pasi zbut dhe hidraton maksimalisht. Përmban omega 6 i cili është i dobishëm për balancimin e prodhimit të sebumit në lëkurë, përbërës ky që e bën vajin ideal për lëkurat e yndyrshme. Vaji i makadamias është i pasur me acide yndyrore në përgjithësi dhe veçanërisht me acid yndyror palmitoleik, i njohur edhe si omega 7. Acidi yndyror palmitoleik gjendet në përbërje të yndyrës natyrale të lëkurës, sidomos te fëmijët e porsalindur dhe në përgjithësi gjendet në lëkurën e gjithë fëmijëve dhe adoleshentëve, por me kalimin e viteve, sasia e acidit palmitoleik në lëkurë pakësohet vazhdimisht, duke u hapur udhë rrudhave dhe plakjes së saj.Vaji i makadamias falë përmbajtjes së omega 7-tës është i përsosuri për të patur një lëkurë të re dhe të shëndetshme. Dobitë e vajit Makadamia: Për lëkurën ai shërben si një antirrudhë, hidratues, serum për zonën rreth syve, tonifikues për fytyrën dhe trupin dhe pastrues shumë i mirë i makeup-it. Për flokët ai njihet për dobitë mbrojtëse, ushqyese dhe rigjeneruese sidomos për ato të dëmtuar dhe të pajetë. Përdoret edhe si vaj masazhues, sepse përveç vetive ushqyese ka edhe efekt relaksues,etj.

3760200180632
15 Artikuj

Transporti

QyteteTarifaKoha
Tirana 240 Lekë Brenda 48 Orëve
Rrethinat e Tiranës 240 Lekë Brenda 48 Orëve
Durrës 340 Lekë Brenda 2-3 Ditëve
Qytete të Tjera 340 Lekë Brenda 3-4 Ditëve
Kosovë 6 Euro Brenda 5-7 Ditëve

Vlerësime

Shkruani komentin tuaj

Shkruani komentin tuaj

16 produkte të tjera në të njëjtën kategori: